Dla rodziców

Ważne informacje dla rodziców

W tym miejscu znajdą Państwo najważniejsze informacje odnośnie pierwszych dni Dziecka w naszym przedszkolu. Planeta Odkrywców dba o to aby każdy przedszkolak czuł się przede wszystkim komfortowo, dlatego też bardzo istotna jest dla nas prawidłowa adaptacja dziecka ale również wyprawka by dziecko nie czuło się skrępowane.

Adaptacja

Jak pomóc dziecku w prawidłowej adaptacji w przedszkolu?
Poniżej znajdą Państwo ,,klucz” najważniejszych zasad prawidłowej adaptacji dziecka. Zasady pomogą uniknąć błędów.

 1. Pożegnanie z dzieckiem powinno przebiec jak najszybciej.
 2. Nie zabieraj dziecka do domu, jeśli płacze. Nawet jednorazowa tego typu sytuacja sprawi, że dziecko będzie wiedziało, że łzami może wymusić powrót do domu.
 3. Nie obiecuj dziecku prezentu za pójście do przedszkola. Możesz dać mu mały prezent podczas odbioru, jednak ma to przybrać bardziej formę nagrody niż przekupywania.
 4. Nie wymuszaj na dziecku opowieści z przedszkola zaraz po przyjściu do domu, ponieważ może to wprowadzać napięcie oraz stres.
 5. Określaj w miarę dokładnie o której odbierzesz dziecko. Powiedz, że po podwieczorku czy po obiedzie i dotrzymaj słowa. Nie mów, że po pracy, ponieważ dziecko nie wie o której godzinie kończysz pracę.
 6. Nie okazuj negatywnych emocji takich jak na przykład płacz czy smutek.
 7. Wytłumacz dziecku, że reguły, które obowiązują w przedszkolu są dobre, dzięki temu poczuje się bezpiecznie oraz stabilnie.
 8. Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości – zawsze kieruj je do nauczyciela. To osoba, która spędza większą część dnia z Twoją pociechą – zna ją, a także posiada odpowiednie kwalifikacje.

Wyprawka

 • buciki na zmianę
 • ręczniczek mały z wieszaczkiem podpisany;
 • dla dziewczynki podpisany grzebień lub szczotkę;
 • kubeczek, szczoteczkę i pastę do mycia ząbków;
 • bieliznę i ubrania na zmianę (gdyby zdarzyła się „wpadka”);
 • dla dzieci śpiących – pościel (jasieczek, kocyk, prześcieradełko)

Wyżywienie

Zależy nam na najwyższej jakości posiłków dlatego korzystamy z usług cateringu ZEBRA , która ma wieloletnie doświadczenie w usługach cateringowych dla przedszkoli.

Dzienna stawka żywieniowa  -16 zł/dzień.

W przypadku nieobecności dziecka zwrotowi podlega dzienna stawka żywieniowa za każdy dzień nieobecności w placówce, jeżeli przedszkole zostało powiadomione o nieobecności oraz o przewidywanej ilości dni, w których dziecko będzie nieobecne w placówce.
Nieobecność dziecka w placówce nie zwalnia rodziców od obowiązku uiszczania czesnego.

Harmonogram zajęć

Poniedziałek

logopedia zajęcia indywidualne i grupowe, j.angielski, dogoterapia co 2 tydzień, animaloterapia, aromaterapia, felinoterapia (dla osób chętnych)

Wtorek

logopedia zajęcia indywidualne i grupowe, eksperymenty, j.angielski

Środa

j.angielski, robotyka

Czwartek

akademia małego kucharza, klockownia, j.angielski

Piątek

warsztaty małego ogrodnika, zajęcia sportowe z drużyną kangura, j.angielski, warsztaty eksperymentów (raz w miesiącu)

Plan dnia

Dzieci lubią uporządkowany świat. Pozwala im na poczucie bezpieczeństwa, ale również stabilizacji, dlatego też w naszym przedszkolu Planeta Odkrywców dzieci mają odpowiednio przygotowany rozkład dnia, który zapewnia im harmonię. Wybór ten jest nieprzypadkowy. Rozkład dnia wygląda podobnie zarówno w grupie Odkrywców, jak i Małych Odkrywców. Zapraszamy do zapoznania się z nimi poniżej.

Rozkład dnia dla grupy Odkrywców

Rozkład dnia dla grupy Małych Odkrywców

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.