Zajęcia podstawowe

J. angielski 5x w tygodniu

Program jest specjalnie opracowanym modelem zajęć języka angielskiego, opartym na naturalnym kontakcie lektora i dziecka. Sytuacje językowe z codziennego życia są rozbudowane przez lektora i wychowawcę grupy o wykorzystanie zabaw i gier grupowych oraz piosenek.

Logopedia

Program jest specjalnie opracowanym modelem zajęć języka angielskiego, opartym na naturalnym kontakcie lektora i dziecka. Sytuacje językowe z codziennego życia są rozbudowane przez lektora i wychowawcę grupy o wykorzystanie zabaw i gier grupowych oraz piosenek.

Rytmika

Głównym zadaniem rytmiki u dzieci w wieku przedszkolnym jest wzbudzanie ciekawości muzycznej, która z czasem przekształca się w świadome przeżywanie muzyki np. poprzez śpiew czy taniec. Rytmika ma wszechstronny wpływ na ogólny rozwój dziecka w wieku przedszkolnym. Dzięki niej maluch uczy się interpretować muzykę, dając tym samym podstawy do umiejętności przeżywania piękna i sztuki.

Akademia Małego Kucharza

Jedną z podstaw rozwoju każdego dziecka jest zdrowa, zróżnicowana dieta. Najlepszym sposobem na zachęcenie każdego z nich – nawet największego niejadka - do konsumpcji, jest zachęcenie i pomoc we wspólnym przygotowaniu kolorowego, smacznego i zdrowego posiłku. Stąd już tylko krok do samodzielności!

Sensoplastyka

Wpływa na pięć zmysłów: słuch, węch, dotyk, wzrok oraz smak. W trakcie naszych zajęć dzieci doświadczą różnych ciekawych zjawisk. Łączenie produktów o różnej teksturze i konsystencji, mieszanie ich, przelewanie cieczy między pojemnikami to nie wszystko. Sensoplastyka jest twórczą zabawą wspierającą rozwój każdego dziecka. Rozwijając kreatywność wpływa pozytywnie na motorykę małą i dużą.

Integracja sensoryczna

Integracja sensoryczna jest procesem koordynującym i organizującym przekaz informacji docierających do mózgu. Najintensywniejszy rozwój procesów integracyjnych trwa w przedszkolnych latach. Od tego jak przebiega ten proces zależny jest rozwój koordynacji ruchowej, planowania ruchu, percepcji słuchowej czy wzrokowej, mowy, czytania, pisania i liczenia. Konsekwencją zaburzeń przetwarzania sensorycznego będą dysfunkcje w rozwoju motorycznym, poznawczym i emocjonalnym dziecka. W naszym przedszkolu integracja sensoryczna jest prowadzona grupowo oraz indywidualnie.

Warsztaty małego ogrodnika

Podczas warsztatów ogrodniczych dzieci uczą się jak sadzić i pielęgnować rośliny. Wszystkie czynności, takie jak przygotowanie podłoża, sadzenie nasion/cebulek, podlewanie są wykonywane przez dzieci samodzielnie. Te praktyczne warsztaty pozwalają dzieciom w bardzo angażujący sposób zgłębiać podstawową wiedzę z zakresu biologii. Opieka nad roślinami uczy również systematyczności i odpowiedzialności.

Zajęcia sportowe z Drużyną Kangura

Celem prowadzonych zajęć jest: 
-polepszenie ogólnego staniu zdrowia , - uświadomienie korzyści wynikających z aktywności fizycznej,
-przygotowanie mentalnie do współpracy w grupie,
-zdrowej realizacji,
-szacunku do przeciwnika,
-popularyzacja aktywności fizycznej u przedszkolaków poprzez zabawę i ćwiczenia.

Robotyka

Robotyka łączy w sobie kilka niezwykle ciekawych dziedzin. To nauka z pogranicza automatyki, informatyki z programowaniem i mechaniki. Dziecko już od początku, dowiaduje się jak programować prostego robota. Gwarantujemy, że z nami nie będzie się nudzić, ponieważ każde zajęcia to bogactwo wiedzy i ciekawostek. Poprzez naukę robotyki z elementami programowania, uczniowie nie tylko ekspresowo pochłaniają wiedzę, ale i doświadczają nowych wrażeń sensorycznych.

Warsztaty eksperymentów

Warsztaty eksperymentów to prawdziwa frajda dla najmłodszych! To pasjonujące zajęcia, które rozwijają zdolności manualne oraz pobudzają do kreatywnego myślenia. To intensywny trening dla mózgu, który nie tylko zwiększa kreatywność, ale również działa edukacyjnie. Nauka poprzez zabawę to najlepsza droga do sukcesu Twojego dziecka!

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.