Zajęcia podstawowe

J. angielski 5x w tygodniu

Program jest specjalnie opracowanym modelem zajęć języka angielskiego, opartym na naturalnym kontakcie lektora i dziecka. Sytuacje językowe z codziennego życia są rozbudowane przez lektora i wychowawcę grupy o wykorzystanie zabaw i gier grupowych oraz piosenek.

Logopedia

Program jest specjalnie opracowanym modelem zajęć języka angielskiego, opartym na naturalnym kontakcie lektora i dziecka. Sytuacje językowe z codziennego życia są rozbudowane przez lektora i wychowawcę grupy o wykorzystanie zabaw i gier grupowych oraz piosenek.

Rytmika

Głównym zadaniem rytmiki u dzieci w wieku przedszkolnym jest wzbudzanie ciekawości muzycznej, która z czasem przekształca się w świadome przeżywanie muzyki np. poprzez śpiew czy taniec. Rytmika ma wszechstronny wpływ na ogólny rozwój dziecka w wieku przedszkolnym. Dzięki niej maluch uczy się interpretować muzykę, dając tym samym podstawy do umiejętności przeżywania piękna i sztuki.

Akademia Małego Kucharza

Jedną z podstaw rozwoju każdego dziecka jest zdrowa, zróżnicowana dieta. Najlepszym sposobem na zachęcenie każdego z nich – nawet największego niejadka - do konsumpcji, jest zachęcenie i pomoc we wspólnym przygotowaniu kolorowego, smacznego i zdrowego posiłku. Stąd już tylko krok do samodzielności!

Sensoplastyka

Wpływa na pięć zmysłów: słuch, węch, dotyk, wzrok oraz smak. W trakcie naszych zajęć dzieci doświadczą różnych ciekawych zjawisk. Łączenie produktów o różnej teksturze i konsystencji, mieszanie ich, przelewanie cieczy między pojemnikami to nie wszystko. Sensoplastyka jest twórczą zabawą wspierającą rozwój każdego dziecka. Rozwijając kreatywność wpływa pozytywnie na motorykę małą i dużą.

Integracja sensoryczna

Integracja sensoryczna jest procesem koordynującym i organizującym przekaz informacji docierających do mózgu. Najintensywniejszy rozwój procesów integracyjnych trwa w przedszkolnych latach. Od tego jak przebiega ten proces zależny jest rozwój koordynacji ruchowej, planowania ruchu, percepcji słuchowej czy wzrokowej, mowy, czytania, pisania i liczenia. Konsekwencją zaburzeń przetwarzania sensorycznego będą dysfunkcje w rozwoju motorycznym, poznawczym i emocjonalnym dziecka. W naszym przedszkolu integracja sensoryczna jest prowadzona grupowo oraz indywidualnie.

Warsztaty małego ogrodnika

Podczas warsztatów ogrodniczych dzieci uczą się jak sadzić i pielęgnować rośliny. Wszystkie czynności, takie jak przygotowanie podłoża, sadzenie nasion/cebulek, podlewanie są wykonywane przez dzieci samodzielnie. Te praktyczne warsztaty pozwalają dzieciom w bardzo angażujący sposób zgłębiać podstawową wiedzę z zakresu biologii. Opieka nad roślinami uczy również systematyczności i odpowiedzialności.

Zajęcia sportowe z Drużyną Kangura

Celem prowadzonych zajęć jest: 
-polepszenie ogólnego staniu zdrowia , - uświadomienie korzyści wynikających z aktywności fizycznej,
-przygotowanie mentalnie do współpracy w grupie,
-zdrowej realizacji,
-szacunku do przeciwnika,
-popularyzacja aktywności fizycznej u przedszkolaków poprzez zabawę i ćwiczenia.

Robotyka

Warsztaty eksperymentów

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.