Zajęcia ponadprogramowe

Dogoterapia

To zajęcia z psem, które wspomagają działanie rehabilitacyjne i terapeutyczne. Najczęściej dedykowane są osobom niepełnosprawnym, ale przynoszą też zaskakujące rezultaty, jeśli chodzi o pracę ze zdrowymi dziećmi.

Korzyści dogoterapii:
Uczy prawidłowego zachowania wobec czworonoga, Przełamuje lęk przed zwierzęciem, Pozwala poznać anatomię psa, Ćwiczy koncentrację dziecka, Pozwala poznać zwyczaje psa, Uczy, by przy kontaktach ze zwierzętami zachować ostrożność, Dostarcza wiadomości na temat pielęgnacji psa, jego żywienia, prowadzenia na smyczy itp., Uczy się wydawania komend.

160 zł – 45 min
Minimalna liczba dzieci do prowadzenia zajęć – 10

Felinoterapia

Jest formą terapii kontaktowej, która ułatwia komunikację, pomaga nawiązać kontakt z innymi oraz przełamuje wszelkiego rodzaju ograniczenia. Zajęcia prowadzone są z udziałem mruczącego terapeuty (kota). Chwile spędzone z kotem emanują ciepłem miękkiego futerka, cichym mruczeniem, a niespodziewane muśnięcie łapką potrafi niespodziewanie zmienić widzenie naszego świata.

160 zł – 45 min
Minimalna liczba dzieci do prowadzenia zajęć – 10

Animaloterapia

To terapia prowadzona z udziałem zwierząt (świnka skinny, jeż pigmejski, żółw, suseł richardsona, skunks, kózki miniaturki, króliczek miniaturka). Interakcja ze zwierzętami sprawia, że dzieci stają się bardziej rozwinięte fizycznie, poprawia się ich koordynacja i wytrzymałość ruchów. Dzieci stają się bardziej otwarte, opiekuńcze oraz wzrasta ich pewność siebie.

160 zł – 45 min
Minimalna liczba dzieci do prowadzenia zajęć – 10

Hortiterapia

Jest to terapia polegająca na wykorzystaniu roślin oraz środowiska jako narzędzia przekazu terapeutycznego. Wpływa to na poprawę stanu fizycznego oraz psychicznego dzieci. Terapia stymuluje ośrodkowy układ nerwowy, pobudza rozwój narządów zmysłu, zwiększa sprawność i koordynację ruchową, obniża poziom stresu, napięcia i agresji, poprawia samopoczucie, działa relaksująco i odprężająco, podnosi poczucie własnej wartości i pewności siebie, uczy samodzielności, poprawia pamięć, koncentrację i pobudza kreatywność, zwiększa zdolność do obserwacji otoczenia, wywołuje zaciekawienie i rozbudza chęci do działania.

160 zł – 45 min
Minimalna liczba dzieci do prowadzenia zajęć – 10

Aromaterapia

To naturalna i bezpieczna metoda zmniejszania zachorowań dzieci. Aromaterapia może być wykorzystywana podczas zabaw, zajęć manualnych, zgadywanek oraz nauki zapamiętywania. Do tej terapii wykorzystuję się aromatyczne olejki roślinne, w tym olejki eteryczne. Terapia ma na celu poprawę samopoczucia.

160 zł – 45 min
Minimalna liczba dzieci do prowadzenia zajęć – 10

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.